Jest tylko jeden taki dzień w roku. Tylko jeden taki dzień w życiu każdego z nas. Dzień urodzin. To wyjątkowy czas, który z wiekiem doceniamy coraz bardziej. Oczywiście co roku tak samo lubimy prezenty i życzenia od bliskich, dociera do nas jednak coś jeszcze. To moment, w którym sami sobie możemy i powinniśmy złożyć najlepsze życzenia. Pomyśleć, czego dla siebie chcemy i jakich zmian pragniemy w swoim życiu. To dzień, który w całości powinniśmy poświęcić samym sobie. Ja swoje kolejne urodziny obchodziłam w minioną sobotę. Oto, czego życzę sobie samej na nadchodzący rok i czego przy okazji mogę życzyć każdemu z Was.

Miłości do siebie

Od tego życzenia zaczynam, bo to kwestia, która zawsze powinna być najważniejsza w naszym życiu. Nie ma innego wyjścia. Aby wieść satysfakcjonujące i pełne sensu życie musimy nauczyć się kochać siebie i dbać o siebie. Tylko wtedy będziemy mogli dzielić się z innymi tym, co mamy w sobie najlepsze. Nie bez powodu mawiamy: “Z pustego i Salomon nie naleje.” Musimy samym sobie podarować wszystko to, na co swoim zdaniem zasługujemy, by móc być najlepszą wersją siebie dla naszych bliskich. 

Cierpliwości

Cierpliwość jest jedną z ważniejszych wartości. Bywa jednak, że mamy jej w sobie zbyt mało. Życzenia cierpliwości przydadzą się zatem każdemu z nas. Dla mnie cierpliwość to wewnętrzny spokój, umiejętność oczekiwania na ważne dla nas rzeczy. Staram się ją w sobie pielęgnować i Wam również życzę tego z całego serca. Na efekty naszych działań potrzeba czasu. Ten, kto ma tego świadomość, żyje uważnie i szczęśliwie. 

Wiary we własne siły

Wiara we własne możliwości jest podstawą w spełnianiu naszych marzeń, a przecież tego właśnie najczęściej życzymy sobie nawzajem. Ufność względem siebie jest naszym budulcem i podstawą do wszelkich działań. Bywa, że czekamy na aprobatę innych, tymczasem cała moc tkwi w nas samych. Poprzez wiarę w siebie każdego dnia możemy dodawać sobie skrzydeł i dzięki temu wzrastać. 

Pogody ducha 

To proste życzenie radości. Pogoda ducha jest potrzebna nam wszystkim i to przez okrągły rok. Pomaga nam przejść przez rozmaite okoliczności, przetrwać trudniejsze momenty i cieszyć się z tych dobrych chwil. Radość pozwala nam złapać dystans do otaczającego nas świata i uwalnia w nas pokłady energii. Potrzebujemy jej w życiu jak wody i powietrza. 

Wdzięczności 

Wdzięczność łączy się z pogodą ducha i radością. Można powiedzieć, że uwalnia w nas jedno i drugie. Z każdym rokiem mamy coraz więcej rzeczy, za które warto być wdzięcznym. W dniu swoich urodzin (i w każdym innym!) warto doceniać zdrowie, jakim się cieszymy i inne, wydawać by się mogło przyziemne, sprawy, takie jak pracę, miejsce do życia czy rodzinę. Wdzięczność to wielki skarb. Pozwala nam zatrzymać się na chwilę i docenić to, co mamy. Daje nam znać, że nie warto wciąż biec po więcej, bo to, co najpotrzebniejsze i tak samo do nas przyjdzie.

Poczucia wolności 

Wolność jest naszym wspaniałym przywilejem. Często niedocenianym. Życzę sobie i Wam, byśmy nigdy go nie stracili. Możliwość wyboru i samostanowienia jest wielkim darem. Nigdy nie możemy zapomnieć, że to, jak wygląda nasze życie zależy od nas, że to my mamy na nie bezpośredni wpływ. Warto myśleć o tym, jakiego życia chcemy dla siebie i mądrze dokonywać nawet tych najmniejszych wyborów.  

Zbliża się magiczny czas. Czas Świąt Bożego Narodzenia. Bywa, że tak, jak w moim przypadku, zbiegają się z datą naszych urodzin. Wówczas moc życzeń jest jeszcze silniejsza. Składajmy je zatem pełni dobrych intencji, z namysłem i uśmiechem. A w tym wszystkim… nie zapominajmy o sobie.