Wielkimi krokami nadchodzi Nowy Rok. To wspaniały czas, by w pełni, może nawet po raz pierwszy, przejąć kontrolę nad własnym życiem. To właśnie moment na to, by zmienić perspektywę, porzucić postanowienia i zastąpić je prawdziwym działaniem. Pamiętaj, że idealne życie nie istnieje. Musisz je dla siebie stworzyć. 

Dbaj o jakość życia

Jakiekolwiek są Twoje przeszłe doświadczenia, umów się sam ze sobą, że od dziś (lub od nowego roku) będziesz dbać o siebie i o swoje otoczenie, jak nigdy wcześniej. Zatroszcz się o swój dom, o odżywianie, sen, o spokój wewnętrzny. Dbaj o to, by wykształcić w sobie więcej zdrowych i dobrych nawyków, które z czasem będą owocować. Dbaj o jakość swojego życia, a doświadczysz, jak wspaniale możesz czuć się każdego dnia. 

Ustal, na czym Ci najbardziej zależy

Z wiekiem coraz wyraźniej dostrzegamy swoje priorytety. Każdy rozpoczynający się rok może być okazją ku temu, by je na nowo uporządkować. Ustal, na czym najbardziej Ci zależy. Z kim chcesz się spotykać, czym chcesz się zajmować i jak spędzać wolny czas. Nie podążaj ścieżkami utartymi przez innych. W głębi serca każdy z nas czuje, jak chce żyć. Posłuchaj tego głosu i odważ się wybierać tylko to, co dla Ciebie najważniejsze. 

Rezygnuj, rezygnuj, rezygnuj 

Naucz się porzucać wszystko, co Ci nie służy. Zrezygnuj z męczących rozrywek, z nadmiaru rzeczy, z toksycznych relacji, z idei, które nie mają nic wspólnego z Twoim światopoglądem. Zrezygnuj z noworocznych postanowień. Zamiast tego wybierz inne rozwiązanie: zmień sposób myślenia i zobacz, jak bardzo wpłynie to na każdy obszar Twojego życia.  

Pielęgnuj samoświadomość

Żyj uważnie. Uświadom sobie, że zmiany, których pragniesz nie zależą od magicznej daty – 01. stycznia. Owszem, początek roku może nam pomóc w odcięciu się od “starego”, ale tylko i wyłącznie nasze działanie może przyczynić się do trwałej przemiany. Bierz odpowiedzialność za swoje decyzje i wybory. 

Rób małe kroki 

Bardzo ważne jest, by w życiu, możliwie najczęściej, stosować metodę małych kroków. Trwałe zmiany nigdy nie są wynikiem rewolucji. To właśnie niewielkie, ale konsekwentne zmiany mogą doprowadzić nas do naszych dalekosiężnych celów. Spraw, by w Twoim rozwoju ważny był każdy dzień roku – nie tylko ten pierwszy.  

Pamiętaj, że początek jest w Tobie 

Rok jest dla nas pewnym, powtarzającym się cyklem. Celebrujemy jego rozpoczęcie i zakończenie. Zmieniają się pory roku. Czasem podążamy za fazami księżyca. Coś się kończy, by mogło rozpocząć się coś nowego. To wszystko jest bardzo ważne, ale nie możemy zapominać o jednym. Początek zawsze jest w nas samych. Początek jest w Tobie. To Ty decydujesz o zmianach w sposobie życia. Każdego dnia możesz wybrać inaczej, wybrać lepiej. 

Kochani, życzę Wam pięknego wejścia w to, co nowe. Bądźcie szczęśliwi, spełnieni i niech przyjdzie do Was wszystko, na co od dawna czekacie. Szczęśliwego Nowego Roku!