Po okresie długiego oczekiwania i świętowania w końcu nadszedł. Oto nowy, 2020 rok. Przed nami kolejne miesiące, które ponownie mamy szansę przeżyć po swojemu, zgodnie z naszymi pragnieniami i planami. Jako businesswoman lubię planować. Strategia to podstawa. Warto obmyślić ją także dla nadchodzących miesięcy i siebie samego. Jasna wizja może być wybawieniem od niespełnionych oczekiwań i wewnętrznych frustracji. W firmach sprawy planuje się kwartalnie. A gdyby tak zastosować podobną metodę w życiu osobistym? Sprawdź. Może zadziała lepiej niż myślisz. 

Styczeń – Marzec 

1. Pożegnaj się ze wszystkim, co Ci nie służy. 

Pozbądź się tego, co jest dla Ciebie ciężarem. Warto to zrobić począwszy od niedopasowanej garderoby, skończywszy na niesłużących Ci nawykach. Wyrzuć to, co nie działa, to, co stare, niewygodne, zaniedbane. Zrób przestrzeń wokół siebie na to, co nowe, świeże i życiodajne.

2. Nakreśl wizję samego siebie.

Jak napisałam wcześniej: wizja to podstawa. Wyobraź sobie, jak powinno wyglądać Twoje życie i Ty sam. Stwórz sobie wyobrażenie, do którego będziesz dążyć na przestrzeni kolejnych miesięcy i lat. Sprecyzowany cel jest zawsze łatwiejszy do osiągnięcia.  

3.  Solidnie o siebie zadbaj. 

Oczyść się wewnętrznie i zewnętrznie. Zadbaj o ciało, dostarczając mu porcję ruchu i witamin. Zadbaj o fryzurę i ubiór. To sprawi, że poczujesz przypływ świeżej energii. Zrób dla siebie coś nowego. Wysypiaj się, pij wodę i zrób, co tylko możesz, by znaleźć się w najlepszej dla siebie formie fizycznej i psychicznej.   

Kwiecień – Czerwiec

1. Bądź aktywny.

Aktywnie i z chęcią kontynuuj działania podjęte w pierwszych miesiącach roku. Jest wielce prawdopodobne, że po takim czasie zamieniły się w zdrowe nawyki. Pielęgnuj je a będą źródłem Twojej osobistej, wewnętrznej siły. 

2. Podejmuj nowe wyzwania.

Wypłyń na szerokie wody. To idealny czas, by w pracy i życiu osobistym podjąć wyzwania i rozpocząć nowe przedsięwzięcia. Zmień pracę, poproś o podwyżkę, dokonaj zmian w swoim domu. Działaj prężnie, by po pewnym czasie zebrać jak najwięcej owoców swojej aktywności. 

3. Wzmocnij swoją energię. 

Wiosna to idealny czas na naładowanie baterii. Słońce i dłuższe dni sprawiają, że możemy wzmocnić swoją witalność. Warto to wykorzystać. Twój organizm z pewnością będzie Ci wdzięczny.  

Lipiec – Wrzesień

1. Rozluźnij się.

Nic nie działa na nas tak wyniszczająco jak stres. Czas z nim powalczyć a okres wakacyjny jest do tego wręcz stworzony. Niezależnie od tego, czy lato spędzasz w mieście czy poza nim, spróbuj się relaksować możliwie najczęściej. Oddal od siebie negatywne myśli, a energię czerp z rozkwitającej wokół natury.

2. Poszerzaj horyzonty.

Podróżuj. Odwiedzaj nowe miejsca i poznawaj nowych ludzi. Otwórz się na to, co dotąd nieznane, by móc się na nowo zainspirować. Doświadczaj nowych zapachów, smaków i obrazów. Wzbogacaj doznaniami swoje ciało i duszę.

3. Pielęgnuj w sobie radość.

Bądź pogodny i uśmiechnięty. Pozwól sobie na dziecięcą spontaniczność. Ciesz się małymi rzeczami: pięknym zachodem słońca, ruchem na świeżym powietrzu, czy weekendowym wyjazdem. Sprawiaj sobie jak najwięcej małych przyjemności i prawdziwie rozkoszuj się wszystkim, co przynosi lato.

Październik – Grudzień 

1. Wycisz się.

Jesień to czas spokoju i wyciszenia. Oddal się od zgiełku i hałasu. Zaszyj się w kameralnym miejscu i znajdź czas tylko dla siebie. Uspokój swoje wewnętrzne napięcia i lęki.

2. Zrób podsumowanie.  

Powoli dokonaj ważnych dla Ciebie podsumowań. Przemyśl wszystko, co przydarzyło Ci się w mijającym roku. Bądź wdzięczny za miniony czas i wyciągnij z niego wnioski na przyszłość.

3. Bądź z innymi.

Koniec roku to czas na bliskość, czas dla rodziny. Zanim znów rozpoczniesz gonitwę za prezentami i dekoracjami, przypomnij sobie, co jest w Święta najważniejsze. Daj sobie i bliskim czas właśnie wtedy, kiedy najbardziej nam go brakuje.

Nasze życie toczy się pewnym nieprzerwanym cyklem. Warto o tym pamiętać i postarać się żyć zgodnie z jego wskazówkami. Wówczas damy sobie szansę na to, by przestać  “egzystować” od piątku do piątku, a zacząć cieszyć się całym rokiem tak, jakby był nowy przez wszystkie 365 dni. Tego właśnie gorąco Wam życzę!